Dzień Świętego Patryka w klasie 1b!

Jak przystało na klasę angielską 17 marca czyli w  Dniu Świętego Patryka uczniowie 1b zorganizowali zielony dzień, którego celem było zapoznanie uczniów z historią i kulturą anglojęzycznych krajów Unii Europejskiej (Irlandia i Wielka Brytania) oraz wprowadzenie wesołych elementów do szkoły przed nadchodzącym, pierwszym dniem wiosny.

Uczniowie dowiedzieli się skąd święto pochodzi, poznali jego symbole oraz tradycje związane z obchodami na Zielonej Wyspie. Na lekcji powstały plakaty, które wykorzystane zostały do dekoracji sali. Nie zabrakło zielonego poczęstunku-napojów i słodyczy.

Była to okazja nie tylko do miłego spędzenia czasu, ale również nauczenia się czegoś nowego w niekonwencjonalny sposób.