DSD-Projekt „Tourismus”

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczął się bardzo pracowicie, ale też bardzo atrakcyjnie dla uczniów klas szóstych i siódmych DSD.

15 września wystartował bowiem projekt dla uczniów szkół DSD województwa świętokrzyskiego finansowany przez ZfA. Pierwsze spotkanie odbyło się w sali kina Fenomen” i było przede wszystkim okazją do poznania rówieśników z innych szkół naszego województwa, uczących się języka niemieckiego. Pod czujnym okiem koordynatorki projektu p. Niny Diehl wspominaliśmy wakacje i miejsca, które odwiedziliśmy, oczywiście po niemiecku 🙂 W drugiej części spotkania obejrzeliśmy przejmujący film animowany „Frizti – eine Wendewundergeschichte”. Niektórzy nawet uronili łezkę.

Natomiast 26 września w tym samym gronie spotkaliśmy się w jednym z najpiękniejszych polskich miast – w Krakowie. Mieliśmy okazję przekonać się, jak można połączyć „przyjemne” z „pożytecznym”. Wykorzystując nasze umiejętności językowe, przeprowadzaliśmy wywiady z mieszkańcami miasta i turystami na krakowskim Rynku, poznawaliśmy zabytki Krakowa, uczestnicząc w grze miejskiej, planowaliśmy nasze prace projektowe, a chwilę wytchnienia odnaleźliśmy w jednej z najlepszych krakowskich pizzerii 🙂

Kolejne spotkanie już na początku listopada. Już nie możemy się doczekać.

Skip to content