Auschwitz- Birkenau

Dnia 11.10.2021 klasy 8a i 8c wraz z opiekunami zwiedziły nazistowskie obozy koncentracyjne Auschwitz- Birkenau, które stały się dla całego świata miejscem ludobójstwa i zagłady. Podczas wycieczki uczniowie zobaczyli byłe tereny obozów, wystawy z oryginalnymi eksponatami oraz zachowaną dokumentację, dzięki której dowiedzieli się o sposobach traktowania, przetrzymywania i życia jeńców.

W Muzeum  ósmoklasiści widzieli również poobozowe obiekty i ruiny, włącznie z ruinami komór gazowych i krematoriów oraz rampę kolejową. Nasi uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści przewodników oraz chętnie zadawali im pytania. Udział w wycieczce pozwolił wychowankom uczestniczyć w niezapomnianej lekcji historii, w miejscu bardzo ważnym dla naszego narodu.