AKTYWNOŚĆ CZYTELNICZA NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

Dnia 20 stycznia 2017 r. uczniowie klasy Ic wraz z wychowawcą i nauczycielami bibliotekarzami odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną. Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki innej niż szkolna, nauczyli się jak korzystać z jej zasobów poprzez wyszukiwanie odpowiednich pozycji w katalogach. Mieli również okazję zobaczyć magazyny, w których znajduje się ponad pół miliona książek. Rywalizowali ze sobą w poszukiwaniu w katalogach kartkowych najstarszej książki znajdującej się w zbiorach biblioteki, a w czytelni podziwiali wyjątkowe pozycje min. najmniejszą książkę (4cm) czy książkę w języku Braille‘a.

 

Po raz kolejny wybraliśmy najaktywniejszego czytelnika miesiąca. „Czytelnikiem grudnia” została Klaudia Kopcińska z klasy II f, a na miano „Czytelnikiem stycznia” zasłużyła sobie Julia Brzoza z klasy II g. Dziewczynkom gratulujemy i życzymy miłego seansu filmowego w kinie Helios.

 

Jak co miesiąc Członkowie Koła Czytelniczego naszego Gimnazjum odwiedzili Przedszkole nr 42 na Słonecznym Wzgórzu. W ramach akcji „Posłuchaj Przedszkolaku” nasze gimnazjalistki czytały dzieciom ciekawe bajeczki, opowiadania i zadawały zagadki. Ostatnio tematem przewodnim był Kubuś Puchatek. Pobyt w przedszkolu sprawił też wiele radości zarówno najmłodszym jak i naszym uczennicom 🙂

Skip to content