Ach, Bawaria, jaka cudna….

W dniach 13-17 maja odbyła się kolejna zagraniczna wycieczka zorganizowana przez germanistów naszej szkoły. Choć zamiast “wycieczka” należałoby chyba powiedzieć “podróż marzeń”.
Uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych tym razem zwiedzali niezwykle malowniczy region Niemiec, jakim niewątpliwie jest Bawaria.

Trudno wymienić wszystkie atrakcje, jakie nas w tym czasie spotkały. W Monachium zwiedziliśmy miedzy innymi najsłynniejsze Muzeum Techniki – Deutsches Museum, zachwycił nas kościół Frauenkirche i urokliwe uliczki Starego Miasta. Podziwialiśmy też muzeum BMW i największe dzieła w galerii malarstwa – Alte Pinakothek. Wytchnienie znaleźliśmy spacerując w otoczeniu przyrody  w Englischer Garten i wiosce olimpijskiej.

Niezwykłe emocje wzbudziła wizyta na stadionie piłkarskim Allianz Arena, a w studio filmowym – Bavaria Filmstadt niektórzy mogli sprawdzić swoje aktorskie talenty … 🙂

Na pewno na długo w naszych wspomnieniach pozostanie najznakomitszy z bawarskich zamków Neuschwanstein oraz spacer po ….zawieszonym prawie 200 metrów nad ziemią moście w austriackim Reutte. To niewątpliwie było wyzwanie, szczególnie dla osób, które wiedzą co to lęk wysokości…

Ukoronowaniem całej wyprawy był widok, jaki ujrzelismy z najwyższego szczytu Niemiec – Zugspitze (2962 m) – pokryte białym puchem Alpy skąpane w blasku słońca…, którego nie przyćmił nawet Świat Kryształów Svarowskiego – Svarowski Kristallwelten, który był ostatnim punktem naszej wyprawy.