5s w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych klasa 5s odwiedziła Centrum Edukacyjne IPN i wzięła udział w zajęciach „Żołnierz niezłomny – rotmistrz Witold Pilecki”. Podczas godzinnego spotkania uczniowie zdobyli wiedzę na temat polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego w latach 1944 – 1956.

Prowadząca zajęcia Pani Ilona Religa-Gola przypomniała ideę święta obchodzonego 1 marca i przedstawiła uczniom sylwetki niezłomnych oraz przybliżyła ten trudny temat podkreślając, że dla Żołnierzy Wyklętych Polska była wszystkim co najważniejsze i dla niej poświęcili swoje życie. W trakcie spotkania uczniowie mogli obejrzeć m.in. film animowany na podstawie komiksu „Na partyzanckich ścieżkach 1946 r.” z serii „Wojenna odyseja Antka Srebrnego” oraz prezentację o Witoldzie Pileckim, głównym i wielkim bohaterze lekcji. Podsumowaniem była praca z kartą pracy dotyczącą znajomości zagadnień poruszanych na zajęciach. Klasa bez trudu odpowiadała na kolejne pytania i zawarte w niej zagadki. Wyjście do IPN-u było bez wątpienia wyjątkową lekcją kształtująca postawy patriotyczne i obywatelskie.