Warsztaty przyrodnicze

„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz” – Albert Einstein

Las to miejsce, które zachwyca swoją dostojnością i ciekawi swymi tajemnicami. Te najskrytsze sekrety lasu w słoiku postanowili odkryć uczniowie klasy 0 oraz III a, którzy wzięli udział w ekologicznych warsztatach przeprowadzonych przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Kielcach. Podczas kreatywnych zajęć młodzi ekolodzy stworzyli miniaturowe wersje lasów, które zostały zamknięte w szklanych słojach. Uczniowie, umieszczając w swych kompozycjach rośliny, stali się odpowiedzialni za ich losy i zyskali przyjaciela na całe życie. Zajęcia były bardzo kreatywne, a po ich zakończeniu ekologiczne kompozycje trafiły do domów uczestników.