Uczniowie klasy 3 B mieli możliwość korzystania z nowoczesnej technologii na zajęciach przyrodniczych. Lekcja dotyczyła funkcjonowania poszczególnych układów w ciele człowieka. Dzięki modelom przestrzennym widzianym przez okulary VR dzieci obejrzały serce w trójwymiarze, poznały również jego pracę oraz wygląd.

Niesamowite wrażenie zrobiła podróż do wnętrza żyły, gdzie uczniowie mogli płynąć razem z krwią przez naczynia krwionośne i zapoznać się z wyglądem poszczególnych elementów krwi. Ogromne emocje towarzyszyły dzieciom podczas podróży do wnętrza płuc i mózgu.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z obsługą  i zasadami bezpiecznej pracy z okularami VR. Dzięki okularom zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie przenieśli się do wirtualnej rzeczywistości i mogli zobaczyć to, czego nie widać na co dzień.