WALENTYNKI W ŚWIETLICY

Chociaż jestem mała,

To rozumiem wiele

I wiem, że TY jesteś

Moim przyjacielem. (źródło SuperKid)

Jak co roku bardzo ciekawie obchodziliśmy dzień Świętego Walentego patrona miłości. Z tej okazji dzieci pięknie udekorowały sale w czerwone serduszka. Przygotowały wraz z wychowawcami pocztę walentynkową, do której codziennie wrzucały piękne laurki walentynkowe, w których umieściły radosne wierszyki dla bliskich osób.

Ponadto wychowawcy przeczytali dzieciom ciekawe opowiadania edukacyjne oraz wesołe rymowanki walentynkowe, zaprezentowali najmłodszym historię dotyczącą  Św. Walentego. Świetliczaki poznały kim był oraz czym zajmował się patron zakochanych. Uczniowie podczas zajęć opowiadali, jak będą spędzać walentynkowe chwile. Na zakończenie wspólnie nauczyliśmy się piosenek związanych z tematem dnia: „Walentynki” i „Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki”.  Podczas zajęć panowała u nas miła i wesoła atmosfera.