Światowy Dzień Zwierząt w świetlicy szkolnej

Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzone jest corocznie 4 października. Miesiąc październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. W związku z tym świetliczaki zainteresowały się losem „naszych braci mniejszych”- jak mawiał patron i przyjaciel zwierząt Św. Franciszek.

Po głośnym przeczytaniu i omówieniu praw zwierząt do godnego i bezpiecznego życia dzieci zapisały zasady jak powinien zachowywać się „odpowiedzialny właściciel”. Wykonały piękne prace plastyczne swoich milusińskich, które zostały zaprezentowane na naszym parawanie świetlicowym.

Ponadto świetlica dołączyła się do akcji zbiórki karmy (puszki, sucha karma, koce) organizowanej przez Samorząd Szkolny. Dary zostaną przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach koło Kielc.