Światowy Dzień Ziemi

SOS – to Ziemia woła ludzi
Jutro tlen już trudniej będzie zbudzić
SOS – ratujmy siebie sami
SOS – do siebie wysyłamy

Utwór: Majka Jeżowska

Od 17 do 21 kwietnia obchodziliśmy w naszej świetlicy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji wychowawcy zorganizowali zajęcia edukacyjne, które utrwaliły wiedzę dzieci na temat tego co dobre, a co złe dla naszej planety.

Z wielkim zainteresowaniem  uczniowie oglądali prezentację multimedialną oraz filmiki edukacyjne z których dowiedzieli się:

• Jakie są skutki zanieczyszczeń naszej planety.
  • Jak prowadzić ekologiczny styl życia zgodnie z naturą.
  • Jak dbać o naszą planetę:
    1. oszczędzaj wodę,
    2. oddawaj makulaturę,
    3. oszczędzaj prąd,
    4. używaj żarówek energooszczędnych,
    5. oszczędzaj energię elektryczną,
    6. segreguj śmieci!!!

Z okazji imienin Ziemi, Pani Ewa Pałka Łebek przeprowadziła ciekawą pogadankę na temat Układu Słonecznego z wykorzystaniem modelu przestrzennego. Dzieci pięknie potrafiły wymienić planety wchodzące w skład Układu Słonecznego oraz je opisać. Pani Ewa omówiła także wygląd Ziemi w oparciu o jej model tj. globus.

Nie zabrakło też wspólnego śpiewania radosnej piosenki pt. „Moja planeta”.  Mali artyści wykonali również wiele ciekawych prac plastycznych:

• Wspólnie wykonali piękny plakat z napisem DZIEŃ ZIEMI.
  • Wypełniali szablon drzewa korową bibułą.
  • Wykonali ekologiczną ścieżkę sensoryczną z odpadów.
  • Wycinali z foli aluminiowej szablon kuli ziemskiej, który naklejali na granatową kartkę.
  • Wykonali opaski na głowę w formie kuli ziemskiej.
  • Malowali edukacyjne kolorowanki – Układ Słoneczny.

Cały tydzień panowała u nas miła i radosna atmosfera.