Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca obchodzony jest 8 maja. Z tej okazji w ramach zajęć świetlicowych wychowawcy przeprowadzili ciekawe pogadanki, z których najmłodsi dowiedzieli się jak wielką rolę pełni Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Półksiężyca. Ruch ten zrzesza w sumie około 80 milionów wolontariuszy na całym świecie i powstał w celu ochrony ludzkiego życia i zdrowia. Odrzuca on dyskryminację opartą na pochodzeniu narodowościowym, religijnym, rasowym czy politycznym. Dzieci dowiedziały się jak wygląda logo Międzynarodowej Organizacji Czerwonego Krzyża i Półksiężyca. Nie zabrakło również informacji o podstawowych zasadach organizacji takich jak: dobrowolność, bezstronność, neutralność i jedność.

W trakcie zajęć muzycznych dzieci uczyły się wzruszającej piosenki Małej Orkiestry Dni Naszych – „Piosenka o pomaganiu ludziom”. Na zakończenie zajęć mali artyści wykonali pracę plastyczną – opaskę wolontariusza PCK.

Pojęte działania miały na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych ludzi oraz uświadomienie konieczności niesienia pomocy.