Rozstrzygnięcie konkursu – „30 LAT W SŁUŻBIE SPOŁECZEŃSTWU – STRAŻ MIEJSKA”

We  wrześniu  2020r. Straż Miejska w Kielcach ogłosiła konkurs „30 LAT W SŁUŻBIE SPOŁECZEŃSTWU – STRAŻ MIEJSKA”, który był adresowany do uczniów placówek objętych Programem Profilaktycznym „Bezpieczne Kielce ze strażą Miejską.

Zadanie uczestników konkursu polegało na ułożeniu tekstu lirycznego (wiersz, rymowanka, fraszka) dotyczącego zadań Straży Miejskiej. Tekst miał być poprawny zarówno pod względem ortograficznym, jak i interpunkcyjnym.

Do konkursu przystąpiło dwoje dzieci z naszej szkoły: Antoni Zelek (opiekun: Kinga Tomaszewska) i Michalina Kołda (opiekun: Katarzyna Kaczor). Każdy uczestnik pod czujnym okiem wychowawcy świetlicy napisał wspaniały wiersz.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w lutym 2021r. Trud dzieci został doceniony, uczniowie zdobyli zaszczytne wyróżnienia oraz wiele ciekawych nagród rzeczowych. Twórczość najmłodszych została uwieczniona w zbiorze wierszy wydanym przez Straż miejską pt: „30 lat w służbie społeczeństwu”. Dzieciom GRATULUJEMY!!!! i  życzymy wiele dalszych sukcesów literackich.