OGÓLNOPOLSKI KONKURS – „EKOLOGIA W MOIM DOMU”

W grudniu 2021 r. odbył się XIV finał Ogólnopolskiego Konkursu – „EKOLOGIA W MOIM DOMU”. Organizatorem wydarzenia  była Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych: klas I – III oraz klas IV-VIII.

Dotyczył zwyczajów ekologicznych panujących w domu ucznia – autora pracy konkursowej.

Celem konkursu było:

• rozwijanie zainteresowań wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych,
  • kształtowanie świadomości i postaw proekologicznych,
  • motywowanie uczniów do samodzielnej pracy poznawczej i twórczej,
  • stwarzanie szans uczniom zainteresowanym ekologią na wymianę poglądów
    z rówieśnikami,
  • promocja działań ekologicznych w najbliższym otoczeniu.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przygotowanie pracy indywidualnej w dwóch kategoriach:

• praca plastyczna (plakat lub komiks),
  • praca multimedialna lub literacka (film, nagranie piosenki, wywiad, reportaż, prezentacja, wiersz).

Wyzwanie podjął  uczeń naszej szkoły Antoni Zelek, który pod czujnym okiem Pani Ewy Pałki Łebek napisał piękny wiersz i zajął zaszczytne III miejsce!!!

Małemu pisarzowi serdecznie  gratulujemy wielkiego sukcesu jakim jest zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie. Życzymy dalszych sukcesów literackich!!