Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w naszej świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne.

Uczniowie obejrzeli filmy z których dowiedzieli się, że język polski jest zaliczany przez niektórych do trzech najtrudniejszych języków na świecie. Liczy około 200 tyś słów, jednak przeciętny Polak używa w swoich wypowiedziach od kilku do kilkunastu tysięcy słów. Po wielu ciekawych informacjach dotyczących tego ważnego święta wychowawcy przygotowali dla dzieci wesołe łamańce językowe np. „Król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego”. Świetliczaki z humorem, ale i wielkim zaangażowaniem starały się poprawnie wypowiadać trudne słowa.

Na koniec mali artyści wykonali pracę plastyczną – zakładkę do książki w kształcie ulubionego zwierzaka.

Podjęte działania miały na celu uświadomienie najmłodszym jak ważne jest  kulturalne i poprawne posługiwanie się językiem ojczystym.