Konkurs Plastyczny „Ilustracja do muzyki Stanisława Moniuszki”

W tym roku świętujemy 200 rocznicę urodzin patrona naszej szkoły Stanisława Moniuszki. Z tej okazji świetlica szkolna zorganizowała Konkurs Plastyczny „Ilustracja do muzyki Stanisława Moniuszki”, który adresowany był do wszystkich uczniów klas I-III uczęszczających do naszej szkoły.

Głównym celem konkursu było:

1. Zapoznanie dzieci z wybranymi utworami muzycznymi wielkiego kompozytora S. Moniuszki,
  2. Rozbudzanie i rozwijanie zdolności plastycznych uczniów oraz wyłonienie najlepszych prac.

Zadanie uczestników konkursu polegało na wykonaniu ilustracji do wybranego utworu muzycznego Stanisława Moniuszki: „Prząśniczka” lub „Złota rybka”. Każdy uczestnik przygotował samodzielnie pracę plastyczną z zakresu podanej tematyki.

Prace można było wykonać dowolną techniką plastyczną w formacie: A-3.

Spośród 31 wspaniałych prac jakie wpłynęły na konkurs jury po bardzo długiej naradzie wyłoniło laureatów:

• Miejsce I: Magdalena Kasztelan kl. I d oraz Zofia Januszek  kl. II b
  • Miejsce II: Oliwia Soboń kl. II c oraz Lena Jamrożek  kl. I  c
  • Miejsce III: Amelia Więcek kl. II b oraz Zuzanna Mochocka  kl. I c
  • Wyróżnienie: Kinga Szczepańska kl. I d,  Adam Malec kl. II b, Adam Jonak kl. I c

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy dzieciom za udział w naszym konkursie 🙂