Kampania „Biała wstążka”

Nasza świetlica przyłączyła się do kampanii społecznej „Biała Wstążka” pod hasłem „Razem przeciw przemocy w rodzinie” ,która trwa w dniach od 25.11 do 10.12.22r.

„Biała wstążka” ma symbolizować zobowiązanie do przerwania milczenia w sprawie przemocy w rodzinie i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.

Celem działań Kampanii „Biała wstążka” jest:

• zwiększenie świadomości społeczności lokalnej na temat przemocy w rodzinie i problematyki dziecka krzywdzonego,
  • zwiększenie wiedzy na temat metod i form pomocy dziecku.

W ramach tegorocznej Kampanii „Razem przeciw przemocy w rodzinie”  wychowawcy wyświetlali dzieciom filmy edukacyjne z których najmłodsi dowiedzieli się:

• czym jest przemoc,
  • jakie  są rodzaje przemocy,
  • kiedy mówimy o kimś, że jest agresywny,
  • do jakich osób, instytucji czy organizacji, dzieci doświadczające przemocy lub jej świadkowie mogą zwracać się o pomoc i wsparcie.

Kolejną propozycją dla najmłodszych była kolorowanka w formie komiksu – „Proszę nie łam moich praw”.

Przez cały okres trwania Kampanii wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, noszą białe wstążki, które są symbolem akcji.