III Festiwal Kreatywnych Świetlic

III Festiwal Kreatywnych Świetlic to impreza o charakterze przeglądu adresowana do świetlic szkolnych z kieleckich szkół. W tym roku ze względu na pandemię realizowany był on bez bezpośredniego udziału uczniów i nauczycieli.

Celem festiwalu było:

• Rozwijanie talentów dzieci poprzez tworzenie kreatywnej przestrzeni w świetlicy szkolnej.
  • Wzmocnienie roli świetlicy szkolnej jako alternatywy spędzania przez dzieci czasu wolnego przed i po lekcjach.
  • Promowanie dobrych praktyk oraz promocję szkoły.

By zaprezentować swoją pracę wychowawcy świetlicy wybrali spośród realizowanych w bieżącym roku szkolnym działań te, które są charakterystyczne oraz warte pokazania w formie:

• pięknego plakatu promującego świetlicę,
  • filmiku z nagraniem mikołajkowej piosenki w wykonaniu naszych podopiecznych,
  • prezentacji multimedialnej.

Udział w III Festiwalu Kreatywnych Świetlic został nagrodzony statuetką, która stoi na honorowym miejscu w naszej świetlicy. 😊

Organizatorami III Festiwalu Kreatywnych Świetlic był Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.