Higiena to moja wizytówka

Dnia 25  lutego 2022 r. w naszej świetlicy odbyły się zajęcia dotyczące higieny osobistej.

Tego dnia wychowawcy  wyświetlali dzieciom ciekawe filmy edukacyjne: „Jak dbać o higienę dziecka?”, „Zdrowie i higiena, dobre nawyki”, z których najmilsi dowiedzieli się jak prawidłowo dbać o czystość swojego ciała.

Uczniowie wspólnie z wychowawcami świetlicy śpiewali znane dziecięce piosenki pt. „Szczotka, pasta, kubek ciepła woda” oraz  „Piosenkę kąpielową”.

Na koniec zajęć świetliczaki wykonały twórcze prace plastyczne. Dzieci rysowały jakich produktów spożywczych należy unikać, by zęby nie chorowały oraz co należy jeść, aby mieć lśniący i biały uśmiech.

Podjęte działania miały na celu, utrwalenie odpowiednich nawyków i umiejętności dotyczących higieny osobistej u dzieci.