Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

W tym roku w naszej świetlicy świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wydarzenie to obchodzone jest na całym świecie dnia 25 listopada od 110 lat.

Przygotowania do uroczystości trwały ponad tydzień. Uczniowie wykonali w tym czasie piękne prace plastyczne ukochanych pluszaków. Udekorowaliśmy nimi świetlicę by zamienić ją w królestwo misiów. Podczas zajęć dzieci zapoznawały się z historią powstania pluszowego misia Teddy. Wychowankowie opowiadali o swoich przytulankach oraz o bajkach, w których bohaterami były misie. Na koniec spotkania dzieci rozwiązywały zagadki słowne Sowy Przemądrzałej – „Prawda czy fałsz”  na podstawie krótkiej opowiastki „Z życia niedźwiedzi brunatnych”. Impreza przebiegała w miłej atmosferze, a świetliczaki świetnie się bawiły.