DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jak co roku w naszej świetlicy świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wydarzenie to obchodzone jest na całym świecie dnia 25 listopada od 114 lat.

Przygotowania do uroczystości trwały od poniedziałku. Uczniowie wykonali w tym czasie pod okiem wychowawców piękne prace plastyczne ukochanych pluszaków. Udekorowaliśmy nimi nasz świetlicowy parawan oraz korytarz szkolny.

Podczas zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny dotyczący niedźwiedzi oraz misiów z bajek.

Uczniowie poznali różne gatunki niedźwiedzi. Dowiedzieli się jak misie żyją, co jedzą oraz jak radzą sobie podczas zimy. Przypomnieli sobie bajki, w których występują znane misie, np. Miś Uszatek, Kubuś Puchatek czy Miś Yogi.

Dzieci opowiadały także o swoich ulubionych pluszowych misiach.

Na zakończenie wspólnie  nauczyliśmy  się piosenek związanych z tematem dnia: „Jadą jadą misie” i „O kochaniu misia”. Wesoło spędziliśmy razem Dzień Pluszowego Misia. Misie obiecały, że wrócą do nas za rok.