Dzień Higieny w Świetlicy

Dnia 23 i 24  lutego 2021 r. w naszej świetlicy odbyły się zajęcia dotyczące higieny osobistej.

Wychowawcy czytali dzieciom opowiadania edukacyjne, z których dzieci dowiedziały się: co powoduje próchnicę, ile razy dziennie i jak długo należy myć ząbki oraz ile zębów ma dziecko, a ile dorosły człowiek. Na podstawie opowiadań oraz pogadanek świetliczaki wspaniale odpowiadały na zagadki związane z tematem dnia.

By urozmaicić zajęcia nauczyciele wyświetlali dzieciom ciekawe filmy edukacyjne: „Jak dbać o higienę dziecka?”, „Zdrowie i higiena, dobre nawyki”, z których najmilsi dowiedzieli się jak prawidłowo dbać o czystość swojego ciała.

Uczniowie wspólnie z wychowawcami świetlicy śpiewali znane dziecięce piosenki: „Myj zęby” oraz „Witaminki”, a Pani Magdalena Osterczy nauczyła dzieci nowej radosnej „Piosenki kąpielowej”.

Na koniec zajęć świetliczaki wykonały twórcze prace plastyczne – „Ząbki”. Dzieci rysowały jakich produktów spożywczych należy unikać by zęby nie chorowały oraz co należy jeść, aby lśniący i biały uśmiech był piękną ozdobą naszej buzi. Jak zawsze wszyscy wspaniale się bawili. 🙂