Dzień Europy

4 oraz 5 maja 2023 r. w ramach tygodnia Unii Europejskiej w świetlicy szkolnej dzieci zapoznały się z podstawowymi wiadomościami o Unii Europejskiej. Zajęcia miały różnorodną formę: pogadanek, gier i zabaw dydaktycznych oraz zajęć plastycznych i muzycznych. Uczniowie dowiedzieli się jak powstała UE. Zapoznali się z jej symbolami. Z zainteresowaniem wysłuchali bajki o Europie i o Unii Europejskiej.

Mali artyści stworzyli również wiele pięknych prac plastycznych różnymi technikami. Wykonane prace sprawiły najmłodszym dużo radości. Wszystkie dzieła sztuki ozdobiły naszą świetlicę oraz korytarz szkolny. Podjęte działania miały na celu uświadomienie dzieciom, że Dzień Europy to przede wszystkim święto pokoju i jedności w Europie.

Z okazji Dnia Europy Pani Ewa Pałka Łebek przeprowadziła zajęcia w ramach działalności koła ekologicznego, na temat tego kontynentu. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką kontynentu europejskiego, określili jego lokalizację na mapie świata. W ramach przeprowadzonej pogadanki wymieniono najbardziej znane państwa europejskie, przypomniano nazwy ich stolic oraz określono ich położenie. W końcowej części lekcji Pani Ewa rozmawiała z dziećmi na temat konieczności ochrony europejskiej przyrody przed degradacją. Uczniowie zastanawiali się, w jaki sposób ludzie w życiu codziennym mogą dbać o zbiorowiska przyrodnicze.