Zbiórka karmy dla czworonogów ze schroniska

Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach zwraca szczególną uwagę na to, by nie tylko uczyć, ale i wychowywać, wpajać młodzieży dobroć, tolerancję, szacunek dla innych, chęć niesienia pomocy. Samorząd Uczniowski stara się, by współpracować w tym zakresie z dyrekcją szkoły. W tym celu organizuje liczne akcje charytatywne skierowane do potrzebujących, które przynoszą zawsze zaskakująco pozytywne efekty.
Członkowie Samorządu Uczniowskiego, pod opieką pani Agnieszki Długosz-Rzepki, w październiku przeprowadzili akcję „Zbiórka karmy”. Jej celem było pozyskanie suchej karmy dla czworonogów ze schroniska przy ulicy Ściegiennego 203 w Dyminach. Uczniowie zaangażowani w realizację akcji wykonali plakaty informujące uczniów o celach zbiórki, systematycznie informowali resztę uczniów o ważnych terminach, których należy przestrzegać, by zamierzenia początkowe zostały osiągnięte. Ważne informacje zamieszczono także na stronie internetowej szkoły.
28 listopada opiekun Samorządu Uczniowskiego wraz przedstawicielami klasy 8a, udał się do Schroniska w celu przekazania uzbieranej karmy.