Z WIZYTĄ W KRAINIE „KRÓWKI OPATOWSKIEJ”

Z okazji tegorocznych Mikołajek klasy 8a i 8c wybrały się do Wytwórni „Krówki Opatowskiej”. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania zakładu produkcyjnego. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiająca historię „Krówki Opatowskiej”, wzięli także udział w warsztatach w kawiarni „Krówkarenka”, podczas których samodzielnie zawijali i pakowali cukierki do ozdobnych pudełek.

W czasie zwiedzania uczniowie dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy na temat produkcji tych słodkości: że jest to ręczna produkcja, wyrób produkowany jest z naturalnych produktów – mleka w proszku, cukru, syropu ziemniaczanego, tłuszczu roślinnego. Odbyła się również degustacja „krówek” połączona z solidnymi  zakupami naszych regionalnych (bo świętokrzyskich!) słodkości.

Celem wyjazdu było nie tylko zapewnienie uczniom nietypowej formy rozrywki, ale przede wszystkim edukacja zawodoznawcza, tj. poznanie specyfiki pracy w zakładzie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej na terenie naszego województwa.