XXVII Tydzień Kultury Języka w naszej szkole

W dniach 11–16 marca 2019 r. w województwie świętokrzyskim odbywał się  XXVII Tydzień Kultury Języka pod hasłem: Wolność i niepodległość języka to wolność i niepodległość umysłu.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w różnorodnych zajęciach proponowanych przez instytucje związane z edukacją, nauką i kulturą. Celem spotkań było kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych i publicznych, rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa.

Dnia 12.03.2019r. uczniowie klasy VIIIb uczestniczyli w wykładzie pt. „Fenomen popularności seriali telewizyjnych we współczesnej kulturze popularnej”, który został zorganizowany przez Instytut Filologii Polskiej.

Dnia 13.03.2019r. dwoje naszych gimnazjalistów: Zuzanna Banaś z klasy IIId i Tomasz Puton z klasy IIIb, wzięło udział w XX Miejskim Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 13 w Kielcach.

Dnia 15.03.2019r. klasa IIIa Szkoły Podstawowej odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną i uczestniczyła w ciekawej lekcji bibliotecznej pt. „Stanisław Moniuszko i polska opera narodowa”. Dzieci miały możliwość poszerzenia wiedzy na temat życia i twórczości patrona naszej szkoły.

Wszystkie działania związane z obchodami Tygodnia Kultury Języka uświadomiły dzieciom wielką wartość języka, tradycji i kultury polskiej.