XVI Maraton Pisania Listów Amnesty International w Siódemce!

poświęć czas by zmienić świat9  grudnia 2015r. już po raz trzeci całą społecznością szkolną wraz z rodzicami i  zaproszonymi gośćmi bierzemy udział w Maratonie Pisania Listów organizowanym na całym świecie przez międzynarodową organizację Amnesty International broniącą praw człowieka.

Przez 10 godzin  będziemy w szkole nieprzerwanie pisać listy w obronie więźniów sumienia, czyli ludzi niesprawiedliwie oskarżonych i skazanych, torturowanych, pozbawionych  możliwości obrony własnej osoby – w imieniu wszystkich ludzi, wobec których łamane są prawa człowieka.

Spośród 10 osób zaproponowanych przez Amnesty International Samorząd Szkolny Gimnazjum nr 7 wybrał trzy, o prawa  których będziemy się listownie  upominać. Są to Rania Alabassi z Syrii, która zaginęła bez śladu wraz z rodziną, Muhammad Bekzhanow, opozycyjny dziennikarz z Uzbekistanu oraz kobiety i dziewczęta z Burkina Faso, zmuszane wbrew ich woli do małżeństwa.

Wszystkich Was już dziś serdecznie zapraszamy do napisania jak największej liczby listów, bo pamiętajmy, że:  Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. (Edmund Burke)