WYCIECZKA KLAS ÓSMYCH DO OŚWIĘCIMIA

W zimny środowy poranek 9 października uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami udali się do szczególnego miejsca, które odwiedzić powinien każdy – Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Wycieczka była ponad trzygodzinną poruszającą lekcją historii w trakcie której o miejscu zagłady w interesujący i przejmujący sposób opowiedzieli nam przewodnicy.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o tragicznej przeszłości, oglądali wymowne prezentacje, fragmenty filmów dotyczących byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady oraz osób, które w tym miejscu przebywały. Oprowadzający opowiadali historie ludzi, których tragiczny los skierował właśnie tu. Po takich zajęciach uczniowie wracali do szkoły pełni zadumy i refleksji. Pobyt w Muzeum uświadomił każdemu, że kolejne pokolenia muszą robić wszystko, aby taka sytuacja nigdy się nie powtórzyła.