Wycieczka do Łańcuta i Rzeszowa

18 listopada 2015 roku klasy 1b i 1e odbyły ciekawą wycieczkę do Łańcuta i Rzeszowa. Pod okiem przewodnika uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali Zamek, Oranżerię, Stajnie i Wozownię. Zachwycały znakomite wnętrza mieszkalne oraz niezwykle interesująca kolekcja pojazdów konnych.
W Rzeszowie uczniowie odwiedzili TVP Rzeszów – studio i reżyserkę, pomieszczenia archiwum, montażu i emisji. Młodzież mogła spróbować swoich sił występując przed kamerami – na przykład prezentując się przy mapie pogodowej. Ciekawym punktem wycieczki było też zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej. Sieć podziemnych korytarzy, ukryta pod rynkiem rzeszowskim, służyła kiedyś ludziom jako sklepy, magazyny i piwnice.

Na zakończenie wycieczki zawitali do Portu Lotniczego – Rzeszów Jasionka. Mimo deszczowej pogody wszystkim dopisywał bardzo dobry humor. W godzinach wieczornych klasy wróciły do Kielc.