Wycieczka do Geoparku

14 grudnia uczniowie klasy 4d i 5b uczestniczyli w zajęciach na terenie kieleckiego Geoparku. Dzieci zagrały w wielkoformatową grę planszową dotyczącą geologicznej przeszłości Gór Świętokrzyskich, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń  z paleozoiku, mezozoiku i kenozoiku.

W ramach poszczególnych okresów geologicznych, tworzących jednocześnie pola gry, przedstawione zostały najistotniejsze fakty dotyczące geologicznej przeszłości regionu świętokrzyskiego. Uczniowie wykonywali zadania ukryte na poszczególnych polach planszy. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie wystawy w formie gry terenowej o nazwie “Misja: Chronos”. Na zakończenie wizyty w Centrum Geoedukacji dzieci uczestniczyły w seansie w kinie 5D.

Uczniowie wracali do szkoły w świetnym nastroju i z dużą dawką wiedzy nie tylko o naszym regionie, ponieważ multimedialna wystawa oraz warsztaty w przystępny sposób prezentują nawet skomplikowane zagadnienia związane z nauką o ziemi.