Wizyta w aptece

28.02 uczniowie z klasy 1 B odwiedzili aptekę. Celem wyjścia było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Podczas wizyty  dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy.

Pierwsza część apteki to ekspedycja – to tu pacjent spotyka się z farmaceutą. Druga część to receptura w tej części pracownicy apteki wykonują lekarstwa. Pani farmaceutka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Pierwszaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.

Pani farmaceutka podczas miłej pogadanki   przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz , że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi , uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania. Dziękujemy Pani Teresie oraz pracownikom „Apteki Codziennej” za poświęcony czas i ciekawe przedstawienie nam tematu.

Ale to nie było koniec wrażeń na ten dzień.  Po powrocie do szkoły na dzieci czekała niespodzianka. W związku z tym,  że 28.02 to tłusty czwartek,  w naszej sali zrobiło się słodko za sprawą pyszności, które  przygotowali rodzice. Pączki i faworki królowały na stole, a dzieciaki z radością i smakiem zajadały przysmaki tłustego czwartku.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy sprawili, że ten dzień był wyjątkowy.