Poświęcenie Sztandaru Szkoły i Ślubowanie uczniów klas I

Dnia 12.10. 2018 r. odbyła się uroczystość poświęcenia nowego sztandaru naszej szkoły oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Radość z tego wydarzenia dzielili  z nami znakomici goście: ks. Biskup Andrzej Kaleta, ks. Proboszcz Andrzej Kaszycki, Prezydent Miasta Kielc Wojciech Lubawski, Dyrektor Wydziału Oświaty w Kielcach p. Anita Stanisławska, Przewodniczący Rady Miasta p. Dariusz Kozak, Radny p. Marian Kubik, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Metodycznego p. Barbara Dziedzic, Kanclerz Wszechnicy Świętokrzyskiej p. Krzysztof Ludwikowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Słoneczne Wzgórze p. Grażyna Fiuk, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych Przedszkoli oraz przedstawiciele Rady Rodziców naszej Szkoły.

Ks. Biskup A. Kaleta przewodniczył Mszy świętej, podczas której p. Michał Kucharczyk przedstawił wygląd i symbolikę poszczególnych elementów sztandaru. Po nabożeństwie nastąpiło uroczyste przeprowadzenie sztandaru do szkoły. Dziękujemy policjantom, którzy zadbali o nasze bezpieczeństwo.

Tego dnia uczniowie klas pierwszych przeżywali swój najważniejszy dzień – złożyli ślubowanie na sztandar – i zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Całą uroczystość przeplatały występy artystyczne w wykonaniu: recytatorów, chóru i zespołu tanecznego. Polonez w wykonaniu najmłodszych uczniów był piękną ozdobą uroczystości i wywołał łzy wzruszenia u wielu zebranych. Wszyscy artyści otrzymali zasłużone brawa.

Dziękujemy nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, a P. Magdzie Osterczy gratulujemy pięknej oprawy wokalnej. Dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa, życzenia i gratulacje.