UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH.

W czwartek 22 października 2020 roku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Uroczystość miała charakter zajęć otwartych. Honorowymi gośćmi byli uczniowie klas pierwszych, którzy składali przyrzeczenie.

Na początku uroczystości nauczyciele bibliotekarze zapoznali dzieci z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki, regulaminem wypożyczalni oraz  czytelni.

Uczennice z klasy 8b należące do Koła Czytelniczego przygotowały dla pierwszaków ciekawą inscenizację dotyczącą bohaterów literatury dziecięcej. Dużą rolę odegrały przygotowane stroje i rekwizyty dla poszczególnych postaci, które uatrakcyjniły występ.

Uczniowie klas pierwszych nie byli tylko biernymi widzami, ale poprzez zadawane im pytania przez prowadzących, mogli aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu. Bardzo chętnie odpowiadali na pytania związane z bohaterami bajek.

Najważniejszym momentem uroczystości było pojawienie się „Królowej Książek”, która udzieliła wielu wskazówek i rad jak należy traktować książki, aby służyły nam jak najdłużej.

Następnie nowi czytelnicy złożyli oficjalne przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, po czym zostali pasowani na czytelników.

Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały okolicznościowe zakładki, przypominające, że  są czytelnikami biblioteki naszej szkoły.

Również wielką radość sprawiły pierwszakom wyprawki czytelnicze, które otrzymały w ramach projektu „ Mała książka- wielki człowiek”, realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Mamy nadzieję, że od tej pory uczniowie klas pierwszych będą chętnie odwiedzali bibliotekę, a dzięki bohaterom przeczytanych książek odkryją kolorowy, pełen przygód świat.