UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

W piątek 22 października 2021 roku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci   w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Uroczystość miała charakter zajęć otwartych.
Honorowymi gośćmi byli uczniowie klas pierwszych, którzy składali przyrzeczenie.

Na początku uroczystości nauczyciele bibliotekarze zapoznali dzieci z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki, regulaminem wypożyczalni oraz  czytelni.

Uczennice należące do Koła Czytelniczego przygotowały dla pierwszaków ciekawą inscenizację dotyczącą bohaterów literatury dziecięcej. Dużą rolę odegrały przygotowane stroje i rekwizyty dla poszczególnych postaci, które uatrakcyjniły występ.

Uczniowie klas pierwszych nie byli tylko biernymi widzami, ale poprzez zadawane im pytania przez prowadzących, mogli aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu. Bardzo chętnie odpowiadali na pytania związane z bohaterami bajek.

Najważniejszym momentem uroczystości było pojawienie się „Królowej Książek”, która udzieliła wielu wskazówek i rad jak należy traktować książki, aby służyły nam jak najdłużej.

Następnie nowi czytelnicy złożyli oficjalne przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, po czym zostali pasowani na czytelników.

Mamy nadzieję, że od tej pory uczniowie klas pierwszych będą chętnie odwiedzali bibliotekę, a dzięki bohaterom przeczytanych książek odkryją kolorowy, pełen przygód świat.