Tygodniowy obóz szkoleniowy we Francji

W dniach 19-27 października 2018 roku z inicjatywy trenerów Krzysztofa Palucha i Rafała Bernackiego ponad pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów z klasy 6A i 3A gimnazjum wyjechała na tygodniowy obóz szkoleniowy we Francji. Podczas pobytu młodzi szczypiorniści rozgrywali mecze międzypaństwowe, zawierali nowe przyjaźnie, szlifowali języki obce oraz zwiedzali najpiękniejsze zakątki północno-wschodniej Francji. Młodzież uczestniczyła w rajdzie po górach, w rejsie statkiem a także miała przyjemność zwiedzić Parlament Europejski. Natomiast w drodze powrotnej do domu młodzież zwiedziła piękną Pragę.

Wyjazd ten to zatem frajda nie tylko dla dzieci, ale także dla trenerów, którzy mogli z bliska podejrzeć zagraniczne systemy szkolenia młodzieży. To pierwsze tak duże wydarzenie współorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 39 w Kielcach i Klub Sportowy Vive Kielce.

Wkrótce obszerna relacja wyjazdu.