„Szkoła Pamięta”- w odwiedzinach na grobach

Początek listopada to tradycyjnie czas poświęcony Zmarłym. W ramach akcji „Szkoła pamięta” Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami –  p. Katarzyną Jarkowską oraz p. Agnieszką Długosz-Rzepką wybrał się w odwiedziny na groby związanych z naszą szkołą, nieżyjących już osób, którym poświęcamy tę akcję. Odwiedziliśmy grób patronki ulicy, na której znajduje się nasza Szkoła- pani  Marii Krzyżanowskiej, która spoczywa na Cmentarzu Starym w Kielcach oraz grób zmarłego nauczyciela, a zarazem niezapomnianego trenera piki ręcznej w naszej Szkole- pana Jarosława Tkaczyka na Cmentarzu Komunalnym w Cedzynie.

W poniedziałek Samorząd Uczniowski uporządkował grób pani Marii,  gdzie postawiliśmy znicze. Ponadto każdy z nas pomodlił się za duszę Zmarłej.

We wtorek Samorząd Uczniowski wraz z delegacjami z klasy III c oraz VII a odwiedził grób p. Jaroslawa Tkaczyka. Tam również zapaliliśmy znicze, a po cichej modlitwie przypomnieliśmy sylwetkę bliskiego naszemu sercu nauczyciela.