ŚWIĘTA MAJOWE

Początek maja to okres szczególnie ważny dla historii Polski.

1 maja- Święto Pracy

2 maja- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą

3 maja-  Święto Narodowe Trzeciego Maja – 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Co roku staramy się przypomnieć, jakie wydarzenia upamiętniają. Chcemy podkreślić doniosłość tych chwil w naszej historii, rolę w kształtowaniu naszej tożsamości oraz pielęgnowaniu wartości szczególnie ważnych dla nas Polaków. Obchody świąt majowych  są także tradycją, a ich celebracja jest nieodłącznym elementem kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich.

Jak co roku, zachęcamy wszystkich uczniów, do wywieszania flagi Polskiej. Niech będzie to sposób na wyrażenie naszego przywiązania do ojczystej kultury i tradycji, a także szacunku dla tych, którzy walczyli o Niepodległość.

Pokażmy, że jesteśmy dumnymi Polakami.

Zawieście flagę, wyślijcie zdjęcia z flagą, a my zrobimy z nich kolaż i pokażemy jak ważne jest dla Was celebrowanie świąt narodowych.

Pobijmy rekord wywieszeń!

Niech każdy uczeń wywiesi flagę i to udokumentuje.

Pokażmy, że uczniowie naszej szkoły wiedzą co znaczy PATRIOTYZM!

Zdjęcia prosimy przesyłać na adres mailowy Samorządu Uczniowskiego: samorzadsp39@gmail.com