Sukces w świecie baśni

25 lutego w Szkole Podstawowej nr 27 w Kielcach odbył się II etap – finałowy XXVI Międzyszkolnego Konkursu dla klas czwartych pn. „W świecie baśni”. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Gabrysia Toporek z kl. IV c i Antek Warianek z kl. IV a.

Zadaniem uczestników było wygłoszenie wypowiedzi ustnej na temat: „Wyobraź sobie, że jesteś jedną z postaci baśniowych. Opowiedz swoją historię.” Ocenie podlegały: oryginalność ujęcia tematu, poprawność językowa, płynność wypowiedzi oraz ogólny wyraz artystyczny. Oceniane były również baśniowe stroje uczestników finału.

W konkursie jednogłośnie zwyciężyła bezkonkurencyjna Gabrysia Toporek, której występ w roli pana Kleksa zachwycił wszystkich uczestników zabawy swą oryginalnością oraz wieloma walorami artystycznymi. Gratulujemy naszej uczennicy wspaniałego sukcesu.