Robimy palmę wielkanocną

Z obchodami świąt Wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych, z którymi starają się zapoznać dzieci z klas 1. Kultywując nasze tradycje, w kwietniu zorganizowano rodzinne warsztaty „Robimy palmę wielkanocną”. Na nasze zaproszenie przybyły też panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Lipowicy, które przybliżyły dzieciom tajniki sztuki wykonywania kwiatów z bibuły i zdobienia nimi palemek.

Warsztaty poprzedzone były krótkim wstępem zapoznającym dzieci z tradycją robienia palm na Niedzielę Palmową, jako pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Naszą ozdobioną palmę można było zobaczyć w Niedzielę Palmową na uroczystej mszy św. Serdeczne podziękowania dla rodziców z klasy 1b za pomoc przy wykonywaniu kwiatów oraz ozdabianiu palmy wielkanocnej.