RECYCLING NA MIARĘ

14 czerwca 2018r w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się finałowa gala II edycji konkursu „ Recycling na miarę. Świętokrzyskie Dziedzictwo Kulturowe”. Konkurs organizowany był przez Fundację „ VIVE Serce dzieciom” i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach. Uczestnicy wykonując prace plastyczne rywalizowali w trzech kategoriach: „ Dziedzictwo materialne”, Dziedzictwo naturalne”, Dziedzictwo niematerialne – legendy świętokrzyskie”. Ideą konkursu było rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej możliwości powtórnego wykorzystania materiałów tekstylnych oraz zachęcanie do kreatywnego podejścia do recyclingu. Uczniowie Maja Świercz, Olaf Rabiej i Emilia Kwiecień dzielnie reprezentowali Naszą Szkołę w konkursie zdobywając pamiątkowe dyplomy i upominki. Prace uczniów można oglądać na wystawie w WDK w Kielcach. Uroczystość wręczenia nagród uświetniły także występy artystyczne w tym Naszych uczennic  Emilii i Joanny Kwiecień ,które wraz z partnerami tanecznymi  zaprezentowały pokaz tańców latynoamerykańskich.