Profilaktyka uzależnień – ANTYMINA

21 kwietnia 2022r. – uczniowie klas 7 i 8  naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji profilaktyki z realizatorami Artystycznego Programu Profilaktyki Uzależnień „ANTYMINA” artystycznym programie profilaktyki uzależnień, podczas którego młodzież dowiedziała się o zagrożeniach jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki oraz inne używki.

Wiedza ta była podana w sposób atrakcyjny i interesujący dla młodego odbiorcy. Płaszczyzną i narzędziem do kontaktu była muzyka rap oraz animacje multimedialne.

Młodzież z ogromną uwagą i zainteresowaniem słuchała wyznań i przestróg przybyłych gości – p. Mirosława Kolczyka oraz p.Andrzeja Jaśtaka, którzy informowali swoich odbiorców, czym tak naprawdę są uzależnienia, do czego doprowadziły ich i ich przyjaciół i co uczniowie już dziś mogą zrobić, by nie dać się innym wprowadzić na taką „minę”.

Zgromadzeni widzowie zafascynowani byli determinacją prelegentów w walce z własnymi słabościami. Dzięki temu, że przekaz oparto o własne przeżycia realizatorów, był on dla zgromadzonych bardzo wiarygodny i przekonywujący. Młodzież miała okazję bliżej przyjrzeć się tym zagrożeniom, poznać bezwzględność dealerów i mechanizmy pozyskiwania kolejnych ofiar.