Prelekcja ” Bezpieczeństwo na drodze”

8 października klasy pierwsze naszej szkoły odwiedziła Pani Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach z prelekcją na temat ” Bezpieczeństwo na drodze”. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom zagrożeń z jakimi mogą się spotkać na drodze do szkoły i poza nią.Podczas prelekcji Pani Policjantka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Ponadto podkreślono jak ważną rolę odgrywają odblaski.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, oraz zadawały mnóstwo pytań. Wykazały się znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, numerów alarmowych. Dodatkową atrakcją było zrobienie przez każdego uczestnika spotkania odcisku palca.