Zielona lekcja

1 grudnia, w czytelni szkolnej, odbyła się zielona lekcja, którą przeprowadzili uczniowie z ZSL z Zagnańska pod kierunkiem opiekuna p. Tadeusza Kiedrzyna. Tematem nietypowego spotkania była ochrona przyrody, leśnictwo i sokolnictwo. Uczniowie reprezentowali Sekcję Miłośników Ptaków Drapieżnych i Sekcję Sygnalistów Myśliwskich.

Goście przywieźli ze sobą żywe ptaki- jastrzębie. Bezpośrednia prezentacja ptaków bardzo uatrakcyjniła opowieści o różnych gatunkach ptaków drapieżnych, układaniu ich, rehabilitacji ptaków chorych, o sposobach wykorzystania ich w celach myśliwskich, czy w płoszeniu na lotniskach. Sekcja Sygnalistów popisała się odegraniem hejnałów myśliwskich.

Z przyjemności udziału w niezwykle ciekawych zajęciach skorzystali uczniowie klas: IIIg. Ig, III c, II g, I a, II d. Kto wie, może niektórzy z nich „zarazili” się pasją do lasu i ptaków?

Wisienką na torcie zielonej lekcji był pokaz lotów ptaków na sali gimnastycznej