Podwójny sukces Klaudii Węgrzyn!

Klaudia Węgrzyn, uczennica klasy 3c, odniosła ogromny sukces, awansując do finału Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, który odbędzie się 13 marca w Warszawie. W poprzedniej edycji nie udało się zwyciężyć naszej mistrzyni, więc może teraz? Trzymamy kciuki!
Klaudia została także laureatką regionalnego konkursu dla uczniów i studentów na esej lub recenzję w języku niemieckim na temat: „Wrażenia i impresje z Tygodnia Filmu Niemieckiego 2015”. Organizatorami konkursu byli: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach we współpracy z Konsulatem Generalnym RFN  w Krakowie oraz VI LO im J. Słowackiego w Kielcach. Wręczenie nagród oraz spotkanie z konsulem odbędzie się w marcu. Serdecznie gratulujemy!