Pilotprüfung DSD

Jak co roku o tej porze, tak i tym razem przyszło nam stawić czoła pilotażowemu egzaminowi DSD, który odbył się w czwartek, 25.02. w naszej szkole partnerskiej w Nowinach.
W egzaminie jako obserwatorzy uczestniczyli uczniowie klas trzecich z Gimnazjów Nr 7 i Nr 9 w Kielcach oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Nowin przygotowujący się do egzaminu DSD, w roli odpytywanych występowali zaś przedstawiciele klas drugich DSD – po jednym z każdej szkoły.

Naszą Siódemkę godnie reprezentowała uczennica kl. IIc, Wiktoria Durlik, która perfekcyjnie odpowiadała na szereg pytań zadawanych jej przez egzaminatorów. Nie pokonała jej ani trema ani inni uczestnicy. Z dość stresującego egzaminu wyszła obronną ręką uzyskując wymarzony wynik: B1 – czyli zdane na medal!

Uczniowie klas III mieli okazję z bliska przyjrzeć się, jaki dokładnie przebieg ma egzamin ustny, jakie wymagania stawiane są zdającym i z jaką oceną mogą się liczyć na egzaminie ustnym, z którym będą musieli się zmierzyć już w marcu.