Pierwszaki w Centrum Geoedukcji

W dniu 1 marca uczniowie klasy 1c udali się w międzyplanetarną podróż w Centrum Geoedukacji. Uczestniczyli w warsztatach o Układzie Słonecznym, podczas których okazało się, że całkiem dobrze orientują się w najbliższym otoczeniu naszej dziennej gwiazdy. Ponadto na zajęciach stworzyli dla siebie kosmicznie edukacyjne opaski, na których umieścili planety Układu Słonecznego.

Następnie wzięli udział w wielkoformatowej grze planszowej o geologicznej przeszłości Gór Świętokrzyskich, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń z paleozoiku, mezozoiku i kenozoiku. W ramach poszczególnych okresów geologicznych, tworzących jednocześnie pola gry, uczniowie poznawali najistotniejsze fakty dotyczące geologicznej przeszłości regionu świętokrzyskiego oraz organizmy sprzed milionów lat.