PAŹDZIERNIK- MIESIĄCEM ZWIERZĄT

W Polsce Dzień zwierząt ( 4 październik) obchodzi się od 1993r. Warto pamiętać, że ten dzień jest początkiem Światowego Tygodnia , a i cały październik jako Miesiąc Dobroci dla zwierząt jest pod tym względem wyjątkowy.

Nasza Szkoła nie zapomina o zwierzętach w potrzebie!

Samorząd szkolny organizuje zbiórkę karmy i innych najpotrzebniejszych rzeczy dla psów i kotów, aby wesprzeć schronisko w Dyminach.

Na lekcjach biologii  przypominane były zasady, które należy przestrzegać, aby zwierzętom ( zarówno domowym, jak i żyjacym w naturze) żyło się lepiej. Uczniowie opowiadali o swoich pupilach, powstawały hasła  i rysunki , które przedstawiały najważniejsze kwestie dotyczące zwierząt w potrzebie. Na terenie szkoły pojawiły się dekoracje z motywami zwierzęcymi , hasła, zdjęcia zwierząt, które czekają na adopcję.

Dzięki takim akcjom kontynuowana jest idea troski o zwierzęta, szczególnie te wrażliwe i zagrożone wyginięciem.