Październik miesiącem bibliotek szkolnych

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego i ma na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Z tej okazji nasza biblioteka ogłasza następujące konkursy:

1. Konkurs plastyczny pt. „Biblioteka moich marzeń” skierowany do uczniów klas I-III.

2. Konkurs plastyczny pt. „Ulotka promująca bibliotekę szkolną” skierowany do uczniów klas IV-VIII.

Zadaniem uczniów jest przygotowanie pracy plastycznej w formacie A4, wykonanej dowolną techniką. Praca musi być tematycznie związana z tytułem konkursu.

Podpisane prace należy dostarczyć do biblioteki do dnia 25.10.2021r.

3. Konkurs multimedialny pt. „Dlaczego warto czytać książki?” polegający na przygotowaniu krótkiego filmiku (ok. 5 minut) zachęcającego do czytania. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V-VIII.

Podpisane filmiki należy przesłać do 25.10.2021 r. na adres: iwona.kowalik@sp39.kielce.eu lub anna.pater@sp39.kielce.eu

Zapraszamy do udziału w konkursach. Na zwycięzców czekają nagrody.