Pasowanie na czytelnika.

W czwartek 24 października 2019 roku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników naszej biblioteki szkolnej. Na początku uroczystości nauczyciele bibliotekarze zapoznali dzieci z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki oraz z regulaminem wypożyczania. Uczennice z klasy 8c należące do Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowały dla pierwszaków quiz ze znajomości bajek i baśni.

Najważniejszym momentem imprezy było pojawienie się „ Królowej Książek”, która udzieliła wielu wskazówek i rad jak należy traktować książki, aby służyły nam jak najdłużej. Następnie nowi czytelnicy złożyli oficjalne przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, po czym zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały okolicznościowe zakładki, przypominające, że  są  czytelnikami biblioteki naszej szkoły.Mamy nadzieję, że od tej pory uczniowie klas pierwszych będą chętnie odwiedzać bibliotekę, a dzięki bohaterom przeczytanych książek zobaczą kolorowy, pełen przygód świat.