Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Karolina Szlufik uczennica klasy 7b zajęła II miejsce w rejonowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Gratulujemy!!!!

Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia.  Karolina w etapie szkolnym zdobyła najlepszy wynik  i reprezentowała Naszą Szkołę w etapie rejonowym, który odbył się 14.12.2018r w Sali Konferencyjnej Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu    dotyczącego promocji zdrowia i zdrowego stylu życia oraz przygotowanie akcji promującej zdrowie na dowolny temat w środowisku szkolnym, bądź lokalnym. Uczennica zorganizowała zajęcia sportowe   w formie porannej rozgrzewki  w kieleckim przedszkolu .

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK.